Działania na rzecz zwierząt

Osiek. Policjanci uratowali psiaka, a z pomocą internautów odnaleźli jego właściciela.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji uratowali psiaka, który wpadł do lodowatej wody. Mundurowi ogrzali, nakarmili i napoili czworonoga, a rozsyłając wiadomości za pośrednictwem portali społecznościowych doprowadzili do odnalezienia właściciela.

W minioną sobotę (26.11.2022) rano policjanci otrzymali polecenie udania się do Osieka na ulicę Kościelną, gdzie w przydrożnym rowie wypełnionym wodą miał znajdować się pies. Mundurowi szybko zlokalizowali pieska. Trzęsący się z zimna futrzak nie potrafił o własnych siłach wyjść z lodowatej wody. Policjanci natychmiast wydostali go z rowu. Otulili kocem i ulokowali w radiowozie. Kiedy piesek, a dokładnie suczka nieco się oswoiła, policjanci podzielili się z nią kanapkami oraz napoili. Następnie zrobili jej zdjęcie i przesłali na portale społecznościowe wraz z komunikatem  o poszukiwaniach właściciela. 

Po kilkudziesięciu minutach do dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji zadzwonił  mieszkaniec Osieka. Mężczyzna oświadczył, że suczka jest jego własnością, a poszukiwał jej już od dwóch dni. Szczęśliwy futrzak trafił pod opiekę właściciela, który bardzo dziękował policjantom za uratowanie jego psiaka.

Podziękowania należą się również internautom, którzy błyskawicznie przekazywali komunikat o poszukiwaniach właściciela suczki. Informacja szybko dotarła do właściciela. Dzięki temu psiak zamiast do schroniska trafił do swojego domu.  

Powrót na górę strony