Działania na rzecz zwierząt

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Kłusownicy wpadli w ręce myśliwych

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach z rąk myśliwych z Koła Łowieckiego „Orzeł” w Osieku przejęli dwóch kłusowników.

W niedzielę (26.06.2022) tuż przed godziną 7 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy zostali ujęci w jednym z kompleksów leśnych w Bielanach podczas polowania na dzikie zwierzęta.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że podejrzanymi o kłusownictwo są 31 i 35 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Przy mężczyznach policjanci zabezpieczyli strzelbę pneumatyczną na śruty z celownikiem optycznym. Została ona zabezpieczona do badań przez biegłego z zakresu broni i amunicji, który wykaże czy na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie.

W samochodzie marki Opel Vivaro, którym sprawcy przyjechali na miejsce, w części bagażowej,  policjanci ujawnili martwego zająca z ranami postrzałowymi.  Ponadto okazało się, że 35 – latek który kierował oplem od lutego br. posiadał zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Obaj zatrzymani mężczyźni trafili do kęckiego komisariatu Policji.

Za naruszenie prawa łowieckiego w zakresie zasad wykonywania polowania  mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 35 – latkowi, grozi również kara 5 lat pozbawienia wolności za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, a w przypadku stwierdzenia, że mężczyzna posiadał broń bez zezwolenia będzie grozić mu kara do  8 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony