Działania na rzecz ochrony przyrody

Gmina Kęty. Mandat dla kierowcy suzuki, który utknął w rzece Sole

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach nałożyli mandat karny na mieszkańca gminy Kęty, który podczas jazdy terenowej utknął w rzece Sole.

Wczoraj (16.10.2023) o godzinie 16.50 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali powiadomieni o samochodzie, który utknął w rzece Sole na pograniczu Zasola i Łęk. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali samochód marki Suzuki Samurai oraz kilka osób próbujących, go wydostać z rzeki. Ustalili, że kierowcą terenówki był 25 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1000 złotych, w związku z popełnieniem wykroczenia dotyczącego niszczenia obszarów wodnych.

Przypominamy, że jazda tego typu pojazdami terenowymi musi być bardzo rozważna i odbywać się w miejscach do tego wyznaczonych. Zgodnie z artykułem 81 Kodeksu Wykroczeń, za niszczenie obszarów wodnych grozi grzywna do 1000 złotych.  Szczególnie chronione są również tereny leśne. W polskim prawie obowiązuje zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, a jedynie znaki informujące o prawie wjazdu dają taką możliwość. Trzeba zwracać również uwagę na tereny prywatne, w tym pola uprawne czy łąki oraz drogi dojazdowe do pól. Zniszczenie takiej drogi również łączy się z konsekwencjami finansowymi.

 

Powrót na górę strony