Działania

Oświęcim. Kierowca podejrzany o jazdę pod wpływem narkotyków, a pasażer o ich posiadanie

Data publikacji 02.05.2024

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji podczas kontroli drogowej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. 20 – latek z gminy Przeciszów jest podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków, a jego o rok starszy kolega z Oświęcimia o posiadanie marihuany i amfetaminy.

W piątek (26.04.2024) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Oświęcimia. Tuż po godzinie 19 patrolowali rejon Bulwarów Miejskich, gdzie zauważyli samochód marki Audi jadący z nadmierną prędkością. Mundurowi natychmiast włączyli  światła uprzywilejowania w wyniku czego kierowca zwolnił, a następnie się zatrzymał. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn. Podczas czynności okazało się, że za kierownicą auta siedzi 20 – letni mieszkaniec gminy Przeciszów. Badanie jego stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność marihuany. Pasażerem pojazdu był 21 – latek z Oświęcimia. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. W związku z powyższym obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Kierowcy do badań toksykologicznych została pobrana krew.  

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu.  Za posiadanie środków odurzających również grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony