Działania

Głębowice. Kolejny pijany kierowca utracił swój samochód

Data publikacji 25.04.2024

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali 42  – letniego mieszkańca Polanki Wielkiej. Mężczyzna kierując samochodem w stanie nietrzeźwości wpadł do przydrożnego rowu.

Dzisiejszej nocy (24/25.04.2024) około godziny 21.30 dwaj kierowcy powiadomili operatora numeru alarmowego 112 o samochodzie marki Nissan, znajdującym się w rowie melioracyjnym przy skrzyżowaniu ulic Oświęcimskiej ze Świerkową w Głębowicach.  Z relacji zgłaszających wynikało również, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pod mocnym wpływem alkoholu.  

Funkcjonariusze w kilka chwil byli na miejscu. Przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 42 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,9  promila alkoholu. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Następnie w określonych odstępach czasu kilkakrotnie przeprowadzono badanie jego stanu trzeźwości. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.  Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, natomiast na poczet przyszłej kary zabezpieczyli jego nissana o wartości około 52 tysięcy złotych.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto kierowca, którego badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu, musi liczyć się z utratą samochodu.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.
Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują kierowcy, którzy widząc samochód w rowie, najpierw sprawdzili czy jest potrzebna pomoc, a kiedy ujawnili przestępstwo powiadomili Policję.

Powrót na górę strony