Działania

Oświęcim. Nietrzeźwy kierowca wpadł przez niesprawne oświetlenie

Data publikacji 08.03.2024

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, podczas służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 23 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie 0,9 promila alkoholu. Wpadł przez awarię jednego z reflektorów.

Ww czwartek (7.03.2024) nad ranem policjanci patrolowali rejon osiedla Chemików w Oświęcimiu. O godzinie 5 na ulicy Chemików zauważyli samochód marki Suzuki z niesprawnym przednim reflektorem. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą suzuki siedział 23 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Policjanci poinformowali go o usterce. Podczas rozmowy wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,9 promila alkoholu. W związku z powyższym został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony