Działania

Chełmek. Zatrzymany sprawca usiłowania rozboju sklepowego

Data publikacji 09.02.2024

Dzielnicowy oraz policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Chełmku, zatrzymali 37 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie dokonania rozboju sklepowego.

We wtorek (6.02.2024) tuż przed godziną 23 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, otrzymali polecenie od oficera dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji,  podjęcia pilnej interwencji w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Chełmka. W sklepie miał przebywać mężczyzna, który grożąc użyciem przemocy wobec ekspedientek, zażądał wydania pieniędzy z kasy sklepu.

Funkcjonariusze natychmiast udali się do wskazanej placówki handlowej, gdzie zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 37 – latek z powiatu chrzanowskiego.

W rozmowie z ekspedientkami policjanci potwierdzili, że sprawca zażądał wydania gotówki znajdującej się w kasie sklepu, jednakże pracownice stanowczo odmówiły, po czym zamknęły kasę i wezwały Policję. Przekazały również, iż zauważyły, że mężczyzna podczas pobytu w sklepie do plecaka schował kilka puszek piwa. Powyższy fakt potwierdził się,  gdy policjanci przeszukali plecak zatrzymanego, ujawniając w nim sześć puszek piwa. 37 - latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu.

Na podstawie zebranych dowodów 37 – latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania dokonania rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi mu karara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony