Działania

Jawiszowice. Zator. Policjanci przerwali jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom

Data publikacji 08.01.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,9 promila, alkoholu, natomiast drugi, aż 2,4 promila.

W niedzielę (7.01.2024) policjanci patrolowali rejon Jawiszowic. Tuż po godzinie 9 jadąc ulicą Bielańską zauważyli, że kierowca opla usiłuje wyjechać z przydrożnego rowu. Kiedy mundurowi podeszli do kierowcy wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 22 – letniego  mieszkańca Brzeszcz wykazało 1,9 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Godzinę później nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. Podczas patrolu na ulicy Wadowickiej w Zatorze zauważyli, że kierowca volkswagena nie trzyma prostego toru jazdy. W związku z powyższym otrzymał sygnał do zatrzymania się. Okazało się, że kierującym był 45 – letni obywatel Ukrainy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu.    

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Powrót na górę strony