Działania

Brzeszcze. Nietrzeźwy kierowca wpadł, bo nie zauważył czerwonego światła na skrzyżowaniu

Data publikacji 12.04.2023

Policjanci z Ogniwa  Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 38  – letniego mieszkańca gminy Brzeszcze, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierowca przykuł uwagę mundurowych ponieważ zlekceważył włączone czerwone światło na sygnalizatorze.

W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11.04.2023) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Brzeszcz. Tuż przed godziną pierwszą mundurowi patrolując ulicę Mickiewicza  zauważyli toyotę, która skręciła w ulicę 1 Maja pomimo faktu, iż na sygnalizatorze włączone było światło czerwone.

Kierowca natychmiast usłyszał policyjne sygnały.  Podczas kontroli szybko okazało się, że przyczyną zlekceważenia przepisów drogowych był alkohol. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,3 promila alkoholu.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.
 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony