Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Nastolatka kierowała samochodem bez uprawnień i po alkoholu

Data publikacji 12.04.2023

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 19 – letnią mieszkankę Oświęcimia, która po alkoholu, a także nie posiadając uprawnień prowadziła samochód. Pijany, nocny rajd nastolatki dostrzegł inny kierowca.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (8/9.04.2023) w Oświęcimiu. Tuż po północy operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od anonimowego kierowcy dotyczące samochodu marki Audi, którego styl jazdy sugerował, że za jego kierownicą znajduje się osoba nietrzeźwa.  Informacja natychmiast została przekazana patrolującym miasto policjantom. Po kilku chwilach na ulicy Pod Krukami audi zostało zatrzymane do kontroli drogowej.  Za jego kierownicą  siedziała 19 – latka z Oświęcimia nie posiadająca uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu. Została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Z kolei za jazdę bez uprawnień grozi wysoka kara grzywny.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie
Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowemu kierowcy, który swoje spostrzeżenie przekazał operatorowi numeru alarmowego 112. W ten sposób wykazał się on troską o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony