Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skidziń. Policjanci przerwali pijany rajd kierowcy toyoty

Data publikacji 30.03.2023

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego  zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 60 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,1 promila alkoholu.

We wtorek (28.03.2023) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy. Tuż po godzinie 20 na ulicy Pogranicze w Skidziniu zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Toyota, który nie trzymał prostego toru jazdy. Za kierownicą auta siedział 60 – letni mieszkaniec gminy od którego mundurowi od razu wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,1 promila. Kierowca został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca,  prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony