Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zator. Pijany rowerzysta wywrócił się na jezdnię. Dzięki reakcji kierowców uniknął potrącenia.

Data publikacji 27.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze z rąk kierowców przejęli 61 – letniego mieszkańca miejscowości Rudze. Mężczyzna wsiadł na rower mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu, a także łamiąc sądownie orzeczony zakaz kierowania. Rowerzysta podczas pijanego rajdu wywrócił się na ulicę. Potrącenia uniknął tylko dzięki spostrzegawczości kierowców.

Wczoraj (26.03.2023) tuż przed godziną 20 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez kierowców o rowerzyście, który wywrócił się na ulicy Wadowickiej w Zatorze (DK28). Z relacji zgłaszających wynikało, że rowerzysta z upadku wyszedł bez szwanku jednakże jest kompletnie pijany. Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Mundurowi przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 61 – letni mieszkaniec miejscowości Rudze. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,9 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając na swój jednoślad mężczyzna złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania.  Został zatrzymany i trafił do zatorskiego komisariatu Policji.
Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.  Z kolei za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie
Podziękowania za prawidłową reakcję należą się kierowcom, którzy  pomimo tego, że było już ciemno,  dostrzegli nietrzeźwego rowerzystę leżącego na jezdni. Natychmiast udzielili mu pomocy i wezwali służby ratunkowe.

Powrót na górę strony