Działania

Przeciszów. Z promilami i zakazem na rowerze

Data publikacji 27.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami nie mechanicznymi.  60 – letni mieszkaniec Zatora wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,7 promila alkoholu.
W piątek (24.03.2023) po południu policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze patrolowali rejon Przeciszowa. Tuż po godzinie 18 jadąc ulicą Krętą zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 58 – letni mieszkaniec Przeciszowa wsiadł na rower mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że popełnił również przestępstwo ponieważ złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Z kolei za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony