Działania

Oświęcim. Sąsiedzkie czuwanie na „piątkę z plusem”

Dwie mieszkanki Oświęcimia zauważyły trzech mężczyzn wchodzących do klatek schodowych i łapiących za klamki kolejnych mieszkań. Dzięki reakcji niezwykle czujnych sąsiadek policjanci znają personalia mężczyzn podających się za sprzedawców perfum.

Wczoraj (25.01.2023) rano tuż po godzinie 9 oświęcimscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia od mieszkanek osiedla Zasole w Oświęcimiu dotyczące trzech mężczyzn, którzy chodzą od mieszkania do mieszkania w nieznanym celu.  We wskazany rejon pojechał jeden z patroli. Bazując na opisie podanym przez zgłaszające  policjanci szybko dostrzegli mężczyzn. Przyjezdni na widok policjantów szybkim truchtem zamierzali dostać się do samochodu marki Opel Meriva koloru granatowego na śląskich numerach rejestracyjnych. Policjanci podbiegli do nich i poprosili o dokumenty.  Podczas legitymowania okazało się, że są to trzej mieszkańcy Zabrza w wieku 23, 33 i 39 - letni. Mężczyźni podali, że na terenie Oświęcimia zamierzali sprzedawać perfumy.  W związku z powyższym policjanci poprosili o przedstawienie zgody zarządcy terenu na prowadzenie sprzedaży bezpośredniej. Oczywiście mężczyźni nie posiadali takiego dokumentu więc zostali pouczeni. Następnie policjanci dokonali kontroli ich samochodu, w którym oprócz kilku opakowań perfum, nie ujawniono żadnych przedmiotów mogących pochodzić z kradzieży lub służących do dokonywania przestępstw.

Podziękowania za prawidłową reakcję.
Na podziękowanie za prawidłową reakcję na obce osoby wchodzące do bloków zasługują dwie spostrzegawcze mieszkanki Oświęcimia.  Dzięki nim policjanci znają dane mężczyzn, a w przypadku gdyby doszło do kradzieży, włamania czy innego przestępstwa z ich udziałem będzie szybka możliwość ich zidentyfikowania i zatrzymania.

Bądź ostrożny w kontaktach z obcymi. Widzisz? Reaguj.
W dalszym ciągu policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców, zwłaszcza do seniorów o kierowanie się rozwagą i ostrożnością w kontakcie z osobami obcymi pukającymi do drzwi lub  chodzącymi od domu do domu. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z Policją pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony