Działania

Zator. Z promilami na rowerze

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. 59 – letni mieszkaniec Podolsza wsiadł na swój jednoślad  mając w organizmie 2,4 promila alkoholu.
Wczoraj (23.01.2023) policjanci pilnujący bezpieczeństwa na terenie Zatora tuż po godzinie 16 na ulicy Oświęcimskiej dostrzegli jadącego slalomem rowerzystę.  Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości 59 – letniego mieszkańca Podolsza  wykazało 2,4 promila alkoholu.
Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony