Działania

Oświęcim. Kobieta podczas spaceru wpadła do wody. Wyziębiona w porę trafiła do szpitala.


Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji oraz mieszkaniec Oświęcimia udzielili pomocy 61 – latce, która podczas spaceru wpadła do jeziora „Kruki”.

Do zdarzenia doszło w sobotę (14.01.2023) rano w Oświęcimiu.  Tuż po godzinie 9 mieszkaniec Oświęcimia, idąc wzdłuż zbiornika wodnego Kruki, zauważył leżącą na brzegu przemoczoną i zziębniętą kobietę. Widząc, że kobieta potrzebuje pomocy natychmiast wezwał służby ratunkowe. Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Mundurowi okryli kobietę kocem termicznym, umieścili ją w radiowozie, a następnie monitorowali jej funkcje życiowe do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego. Policjanci ustalili, że 61 – latka do wody wpadła podczas spaceru. Następnie o własnych siłach wydostała się na brzeg. Kobieta pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala na leczenie.

Podziękowania za prawidłową reakcję.
Za prawidłową reakcję bardzo dziękujemy panu Czesławowi z Oświęcimia.  Widząc sytuację mogącą zagrozić życiu kobiety, nie pozostawił jej bez pomocy.
W dalszym ciągu apelujemy o reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.
 
Apelujemy również do mieszkańców,  aby zwrócili uwagę na mieszkających w sąsiedztwie samotnych seniorów oraz osoby niepełnosprawne. Być może potrzebują oni wsparcia i pomocy.  W takich przypadkach wystarczy powiadomić najbliższy ośrodek pomocy społecznej lub dzielnicowego.

Powrót na górę strony