Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Oświęcim. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą opiekunkę dzieci z niepełnosprawnościami.

Data publikacji 19.01.2023

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali nietrzeźwą opiekunkę dzieci z niepełnosprawnościami. Kobieta  była odpowiedzialna za czuwanie nad bezpieczeństwem małoletnich w czasie ich dowozu do jednej ze śląskich placówek oświatowych.

W piątek (13.01.2023) tuż po godzinie 8 pracowniczka Urzędu Gminy Oświęcim powiadomiła Policję o podejrzeniu, iż kobieta, odpowiedzialna za opiekę nad dwójką 10 - letnich dzieci podczas ich podróży do jednej z śląskich placówek oświatowych, znajduje się pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast pojechał jeden z policyjnych patroli. Mundurowi poddali 56 – latkę badaniu stanu trzeźwości, które wykazało  3 promile alkoholu. Następnie badaniu stanu trzeźwości został poddany 19 – letni kierowca. Nie wykazało ono alkoholu w wydychanym powietrzu.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa kobieta została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji. Wszczęto wobec niej postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia dzieci nad którymi miała obowiązek opieki.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Powrót na górę strony