Działania

Gmina Kęty. 6 miesięcy bez auta przez … niedopałek papierosa

Patrol mieszany w składzie policjant i strażnik miejski podejmując interwencję wobec kierowcy, który wyrzucił niedopałek papierosa, nie spodziewali się, że zatrzymają 26 – latka, który wsiadł za kierownicę pomimo tego, że na trzy miesiące miał już cofnięte uprawnienia do kierowania.

W nocy z soboty na niedzielę (07/08.01.2023) patrol mieszany w składzie policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kętach oraz strażnik miejski ze Straży Miejskiej w Kętach,  pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy.

Tuż przed godziną 22 policjanci jechali ulicą Bielską w Bulowicach za samochodem marki Renault. W pewnym momencie kierowca renault uchylając okno wyrzucił na jezdnię niedopałek papierosa.  W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierującym, który zaśmiecił ulicę jest 26 – letni mieszkaniec Kęt. Lecz to nie jedyne jego przewinienie. Z policyjnej bazy danych wynikało, że pod koniec listopada ubr. uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte za przekroczenie prędkości o więcej niż 50km/h.  Więc mundurowi poinformowali go, że teraz czas zatrzymania uprawnień do kierowania, zostanie mu wydłużony do sześciu miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą będzie wiązało się  z całkowitym cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

 

 

Powrót na górę strony