Działania

Brzeszcze. Nocny patrol zatrzymał pijanego kierowcę

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 37 – letniego  mieszkańca powiatu bielskiego. Drogowy przestępca wsiadł za kierownicę samochodu marki Kia mając w organizmie 2,4 promila alkoholu.

W nocy z piątku na sobotę (06/07.01.2023) o godzinie 21.30 policjanci polinowali bezpieczeństwa na terenie gminy Brzeszcze. O godzinie 21.30 w Skidziniu zauważyli, że jadący ulicą Wyzwolenia  samochód marki Kia nie trzyma prostego toru jazdy. W związku z tym natychmiast dali kierującemu  sygnał do zatrzymania się.   Kiedy tylko mężczyzna uchylił okno w drzwiach pojazdu policjanci od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 37  – letniego mieszkańca powiatu bielskiego wykazało 2,4 promila alkoholu.  Mężczyzna  został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony