Działania

Oświęcim. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.  28 – letni mieszkaniec Oświęcimia  wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2 promile alkoholu.

W nocy z  (03/04.01.2023) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia. Tuż przed północą na ulicy Jaracza zauważyli samochód marki Seat, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. W związku z powyższym mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania i pojechali za pojazdem.

Kiedy seat zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że za kierownicą auta siedzi 28 – letni mieszkaniec Oświęcimia.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze.

W 2022 roku na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci przeprowadzili już ponad 63 tysiące kontroli stanu trzeźwości. Ogółem zostało zatrzymanych 384 kierujących będących pod wpływem alkoholu oraz 33 kierujących będących pod wpływem narkotyków.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony