Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kęty. Nocny patrol zatrzymał pijanego kierowcę posiadającego dwa zakazy kierowania

Data publikacji 07.10.2022

Policjanci z  Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 34 – letniego mieszkańca gminy Osiek, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo dwóch obowiązujących go zakazów kierowania, w tym jednego dożywotniego.

W nocy z środy na czwartek (5/6.10.2022) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Kęt. Tuż po północy zauważyli samochód marki Volkswagen, który jadąc uliczkami wokół kęckiego Rynku nie trzymał prostego toru jazdy. W związku z powyższym funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania się aby dokonać kontroli stanu trzeźwości. Podczas czynności mundurowi potwierdzili swoje spostrzeżenie. 34 – letni mieszkaniec gminy Osiek był pod wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna wsiadając za kierownicę dopuścił się drugiego przestępstwa ponieważ złamał dwa sądownie orzeczone wobec niego zakazy kierowania, w tym jeden zakaz dożywotni.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Z kolei za złamanie zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony