Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Oświęcim. Pijany kierowca wpadł w ręce policyjnego patrolu

Data publikacji 04.10.2022

Policjanci z Ogniwa  Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. 55  - letni mieszkaniec Oświęcimia wsiadł za kierownicę  auta mając w organizmie 2 promile alkoholu.
W ubiegły piątek (30.09.2022) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Oświęcim. Tuż po godzinie 16 na ulicy Grojeckiej w Zaborzu  zauważyli samochód marki bmw, który nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania rowerzysty. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierowcy sygnał do zatrzymania się. Po chwili pojazd zjechał na pobocze, więc mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości 55 – letniego kierowcy wykazało 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego

 

Powrót na górę strony