Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policjanci w interwencji ratującej życie

Data publikacji 23.09.2022

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu błyskawicznie udzielili pierwszej pomocy rannej kobiecie oraz wsparcia jej rodzinie.

Do zdarzenia doszło w sobotę (17.09.2022) w jednym z oświęcimskich mieszkań. O godzinie 11.50 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące 25 – latki z ranami na rękach. Informacja natychmiast została przekazana do służb ratunkowych.

Najbliżej miejsca zdarzenia był jeden z patroli. Policjanci w kilka chwil byli na miejscu. W mieszkaniu zastali ranną 25 – latkę oraz jej matkę i siostrę, które krwotok tamowały ręcznikami. Funkcjonariusze wiedząc na jaką interwencje zostali wysłani mieli ze sobą większą liczbę opatrunków, których natychmiast użyli do opatrzenia ran na rękach kobiety. Po udzieleniu pierwszej pomocy monitorowali jej stan zdrowia do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego. Następnie 25 latka pod opieką ratowników medycznych została przewieziona na dalsze leczenie do szpitala. W związku z faktem, iż kobieta próbowała targnąć się na swoje życie policjanci przekazali rodzinie informacje dotyczące ośrodków wsparcia osób znajdujących się w kryzysie.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie. 
Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym:
https://centrumwsparcia.pl/

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12  - bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje na stronie https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/

  • Na zdjęciu znajdują się napisy:
224848801 antydepresyjny telefon zaufania 
Na zdjęciu znajduje się link do strony www.stopdepresji.pl
Na zdjęciu znajduje się logo: Fundacja Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi zaginionych 
Partner akcji życie warte jest rozmowy  oraz link www.zwjr.pl
Powrót na górę strony