Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chełmek. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę dostawczaka

Data publikacji 04.08.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 54  – letniego mieszkańca Chrzanowa. Mężczyzna wsiadł za kierownicę dostawczaka mając w organizmie 1,1 promila alkoholu.

Wczoraj (3.08.2022) rano tuż po godzinie 7 policjanci przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Piastowską w Chełmku. Po sprawdzeniu kilku kierujących funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość kierowcy Volkswagena Transportera. Urządzenie wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W związku z tym kierujący został zatrzymany do szczegółowej kontroli. Chwilę później alkosensor w wydychanym powietrzu wykazał u mężczyzny 1,1 promila alkoholu.  W związku z powyższym 54 – latek został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji w Chełmku.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych

Takie akcje kontroli stanu trzeźwości kierowców to codzienne zadania policjantów powiatu oświęcimskiego. Mają one na celu wyeliminowanie drogowych przestępców wsiadających za kierownice po alkoholu.  Policja dysponuje coraz większą liczbą podręcznych alkotesterów między innymi dzięki wsparciu lokalnych samorządów.

Powrót na górę strony