Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Pijany kierowca zaparkował na podjeździe dla karetek

Data publikacji 13.07.2022

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 47 – letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu kierowania. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych gdy na terenie szpitala zaparkował na podjeździe dla karetek.

W poniedziałek (4.07.2022) tuż przed godziną 19 jeden z oświęcimskich patroli podjeżdżając przed budynek oświęcimskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dostrzegli, że na podjeździe dla karetek parkuje samochód marki Opel Astra, a wokół znajduje się grupa osób. Mundurowi natychmiast podeszli do nich, aby ustalić powód dla którego kierowca złamał zakaz parkując samochód w miejscu wyznaczonym dla wyłącznie dla karetek Pogotowia Ratunkowego.

Okazało się, że zarówno czterej mężczyźni jak i towarzysząca im kobieta są nietrzeźwi. Żadna z osób nie przyznawała się również do kierowania pojazdem. Ustalenie kierującego nie sprawiło jednak mundurowym żadnego problemu. Po przejrzeniu nagrań ze szpitalnego monitoringu stwierdzili oni, że zza kierownicy opla wysiada 47 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna od kilku tygodni posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. 47 – latek został zatrzymany. Trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Natomiast za złamanie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony