Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policjanci z patrolówki zatrzymali podwójnego drogowego przestępcę.

Data publikacji 23.06.2022

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 48 – letniego mieszkańca gminy Chełmek, który popełnił dwa przestępstwa drogowe. Kierował samochodem w stanie  nietrzeźwości, a także złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

W nocy z poniedziałku na wtorek (20/21.06.2022) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Osiedla Zasole w Oświęcimiu.  Tuż po godzinie 2 na ulicy Powstańców Śląskich minęli samochód marki Opel, którym podróżowało kilka osób, natomiast pojazd prowadził mężczyzna sprawiający wrażenie osoby nietrzeźwej. Mundurowi natychmiast zawrócili. Włączając sygnały uprzywilejowania dali kierowcy znak do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze funkcjonariusze przystąpili do kontroli drogowej.

Okazało się, że podczas jazdy  czterej podróżujący samochodem mężczyźni, łącznie z kierowcą,  spożywali alkohol. W pojeździe znajdowały się  puste butelki oraz puszki po piwie. Natomiast w bagażniku policjanci ujawnili dwie skrzynki tego trunku. Badanie stanu trzeźwości 48 – latka, który kierował oplem wykazało 1,9 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z powyższym kierujący został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Natomiast za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony