Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Nocny patrol zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 17.06.2022

Policjanci z Ogniwa  Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. 59 - letni mieszkaniec Oświęcimia wsiadła za kierownicę  skody mając w organizmie 1,4  promila alkoholu.

W nocy z poniedziałku na wtorek (13/14.06.2022) tuż przed godzina 2  policjanci pilnując bezpieczeństwa na terenie osiedla Zasole na ulicy Kolbego zauważyli samochód marki Skoda, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy.  Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kiedy tylko kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu mundurowi wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 59 – latka wykazało 1,4 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony