Powiat oświęcimski. Troje poszukiwanych trafiło za kratki
Dzielnicowi oraz policjanci pionu kryminalnego w ostatnich dniach na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymali trzy osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości oraz grożącą im karą więzienia. Dwoje poszukiwanych ma do odbycia kary za przestępstwa, natomiast jeden za wykroczenia.
W piątek (11.07.2025) po południu, dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji, podczas obchodu rejonu służbowego na ulicy Sienkiewicza w Oświęcimiu, zauważyli 64–letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary aresztu w wymiarze 15 dni, za wykroczenia porządkowe.
Tego samego dnia wieczorem, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kętach wspólnie z policjantami pionu kryminalnego, w jednym z mieszkań na terenie Kęt, zatrzymali 39 – letnią mieszkankę Kęt. Kobieta była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze dwóch miesięcy.
W poniedziałek (14.07.2025) tuż po godzinie 10 na terenie jednej z posesji w Jawiszowicach, dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali 26 – letniego mieszkańca gminy Brzeszcze. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku za przestępstwo groźby karalnej.
Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.
Aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.
Zapewniamy anonimowość.