Poszukiwani zatrzymani

Gmina Kęty. Poszukiwany wpadł przez brak oświetlenia w rowerze

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali poszukiwanego 23 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Mężczyzna wpadł ponieważ jechał ulicą bez oświetlenia, a także po spożyciu alkoholu.

Wczoraj (20.11.2023) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty.  Tuż przed godziną 18 w Bielanach na ulicy Łęckiej, zauważyli rowerzystę poruszającego się jezdnią bez oświetlenia.  W związku z powyższym, mundurowi natychmiast dali mu sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 23 – letni mieszkaniec  gminy odpowie nie za jedno, lecz za dwa wykroczenia drogowe. Poruszał się po zmroku bez wymaganego oświetlenia, a także będąc pod wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,3 promila alkoholu. Ponadto zamiast do domu trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji z uwagi na fakt,  iż był osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 109 dni za usiłowanie kradzieży. Do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie skierowany wniosek o ukaranie 23 – latka w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi

Przypominamy, że za jazdę rowerem po zmroku bez oświetlenia grozi mandat w wysokości 300zł. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Powrót na górę strony