Poszukiwani zatrzymani

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. 16 poszukiwanych trafiło za kratki

Oświęcimscy policjanci codziennie realizują wiele czynności zmierzających do zatrzymania poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. W pierwszej połowie marca br. na terenie powiatu oświęcimskiego funkcjonariusze zatrzymali i osadzili w zakładach karnych, aż szesnastu poszukiwanych mężczyzn. Trzech z nich ściganych było listami gończymi.

Policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Kętach ustalili, że na terenie jednej z kęckich firm przebywa poszukiwany listem gończym 31 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Mężczyzna  został zatrzymany w czwartek (2.03.2023). Był poszukiwany już od roku przez Sąd Rejonowy z Wadowicach do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za posługiwanie się dokumentami innej osoby.

Tego samego dnia, policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach na ulicy Mickiewicza zatrzymali 57 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna od półtora roku był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 10 dni zastępczej kary areszty za wykroczenia porządkowe.  

O godzinie 8.30 dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji podczas obchodu rejonu służbowego w jednym z mieszkań osiedla Zasole w Oświęcimiu zatrzymali 29 - letniego mieszkańca Oświęcimia.  Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia czterech miesięcy kary pozbawienia wolności za kradzieże.

O godzinie 15.40 w Oświęcimiu na osiedlu Chemików dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 37 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 11 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe.

W sobotę (4.03.2023) o godzinie 17.30 w Oświęcimiu na ulicy Konarskiego policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 24 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna był poszukiwany od miesiąca przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia pół roku kary pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe.

W poniedziałek (6.03.2023) o godzinie 7.30 w Brzeszczach na ulicy Dworcowej  policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 36 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia trzech  miesięcy kary pozbawienia wolności za niealimentację.

We wtorek (7.03.2023) o godzinie 12.40 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach na ulicy Krakowskiej zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Kęt. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia pół roku kary pozbawienia wolności za przestępstwa drogowe.

O godzinie 15.40 w Kętach na ulicy Krakowskiej dzielnicowi z kęckiego komisariatu Policji podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali 39 – letniego mieszkańca Kęt. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bielsku - Białej do odbycia 2 lat i 4 miesięcy kary pozbawienia wolności za rozbój.

W środę (8.03.2023) o godzinie 10.45  w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego dzielnicowi zatrzymali 61 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna od dwóch dni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 30 dni zastępczej kary aresztu za kradzieże.

W czwartek (9.03.2023) o godzinie 15.30 w Brzeszczach dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali 42 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym  przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 9 miesięcy kary pozbawienia wolności za niealimentację.

O godzinnie 18.20 policjanci z oświęcimskiej drogówki podjęli interwencję w związku ze zgłoszeniem mieszkańca Piotrowic dotyczącym nietrzeźwego mężczyzny znajdującego się przed bramą wjazdową do jednej z posesji. Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że jest to 37 – latek bez stałego miejsca zamieszkania poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Żywcu do odbycia kary czterech dni zastępczej kary aresztu za wykroczenia porządkowe.

We wtorek (14.03.2023), o godzinie 6 w Kętach na ulicy spacerowej policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 39 – latka bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 15 dni zastępczej kary aresztu za wykroczenia porządkowe.

W środę (15.03.2023) o godzinie 10 dzielnicowi z oświęcimskiej komendy podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali 46 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna od kilkunastu dni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 15 dni zastępczej kary aresztu za wykroczenia porządkowe.

O godzinie 20.30  w Oświęcimiu na ulicy Grabarskiej policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 21 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna był poszukiwany od kilkunastu dni przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 30 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za kradzieże.

W czwartek (16.03.2023) o godzinie 17 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali  41 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.

O godzinie 20 na terenie jednej z posesji w Broszkowicach policjanci z Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 50 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim.   Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Tychach  do odbycia kary trzech lat pozbawienia wolności za kradzieże.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.
Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. 

Zapewniamy anonimowość.

Powrót na górę strony