Poszukiwani zatrzymani

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Poszukiwany drogowy przestępca wpadł w ręce policjantów z grupy SPEED

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali poszukiwanego 55 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie 0,8 promila alkoholu, a także pomimo dwóch obowiązujących go zakazów kierowania.

W środę (25.01.2023) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Oświęcimia. Tuż przed godziną 17 na ulicy Zwycięstwa zauważyli samochód marki Opel za którego kierownicą siedział poszukiwany 55 – latek z gminy Przeciszów. W związku z powyższym funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Podczas czynności mundurowi potwierdzili swoje spostrzeżenie. Mężczyzna był poszukiwany, a ponadto okazało się, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,8 promila alkoholu oraz pomimo dwóch orzeczonych sądownie zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.  W związku z powyższym został zatrzymany. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Następnego dnia został osadzony w jednym z zakładów karnych, w którym spędzi cztery miesiące za przestępstwo drogowe.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Z kolei za złamanie zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.
Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.  Zapewniamy anonimowość.

Powrót na górę strony