Poszukiwani zatrzymani

Kęty. Poszukiwany alimenciarz wtargnął na posesję i nie chciał jej opuścić

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 48 - letniego mieszkańca Andrychowa. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia. W ręce mundurowych wpadł  podczas interwencji na terenie jednej z posesji w Kętach.

Wczoraj (02.01.2023) w Kętach tuż po godzinie 15 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o nietrzeźwym mężczyźnie (byłym partnerze siostry zgłaszających), który wtargnął na teren posesji i pomimo żądania właścicieli jej nie opuścił.  Pod wskazany adres natychmiast został wysłany jeden z patroli. W trakcie legitymowania uczestników zdarzenia okazało się, że mężczyzną, który wtargnął na posesję jest 48 – letni mieszkaniec Andrychowa, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wadowicach do odbycia kary więzienia przestępstwo niealimentacji. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych, w którym spędzi najbliższe 10 miesięcy.
Swoim zachowaniem 48 – latek dopuścił się również naruszenie miru domowego, więc w przypadku gdy właściciele posesji złożą stosowny wniosek o ściganie sprawcy, mężczyźnie będzie także grozić kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.
Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.
Zapewniamy anonimowość

Powrót na górę strony