Poszukiwani zatrzymani

Kęty. Poszukiwany odpowie za przestępstwo drogowe

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach podczas kontroli drogowej zatrzymali 50  – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Mężczyzna posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a także był osobą poszukiwaną.

W piątek (23.09.2022) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Kęt. Tuż po godzinie 6 na ulicy Partyzantów do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Opel za którego kierownicą siedział 50 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. W trakcie czynności policjanci ustalili, że  mężczyzna posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania, a także jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Cieszynie do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.
Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.  Zapewniamy anonimowość.

 

Powrót na górę strony