Poszukiwani zatrzymani

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Policjanci zatrzymali sześciu poszukiwanych przestępców

Policjanci wykonują wiele czynności zmierzających do zatrzymania poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. W ciągu pięciu dni (11-15.02.2022) na terenie powiatu oświęcimskiego funkcjonariusze zatrzymali sześciu poszukiwanych.
 
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się poszukiwaniami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości przez kilka tygodni prowadzili czynności mające na celu zatrzymanie poszukiwanego 20  – letniego mieszkańca Osieka.  W efekcie prowadzonych działań  funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może się ukrywać na terenie Zaborza w gminie Oświęcim. W piątek (11.02.2022) wieczorem 20 – latek został zatrzymany na ulicy Borowiec. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary 60 dni pozbawienia wolności za kradzieże.

W sobotę (12.02.2022) rano policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach podczas patrolu na terenie Osiedla Paderewskiego w Jawiszowicach zatrzymali poszukiwanego  33 – letniego mieszkańca Jawiszowic. Mężczyzna od kilku miesięcy był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za niealimentację.

Kilka godzin później policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach ustalili, że na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w gminie Brzeszcze ukrywa się 32 – letni mieszkaniec Bielska – Białej.  W związku z powyższym funkcjonariusze zapukali do drzwi apartamentu, który wynajęła mieszkanka powiatu bielskiego. Okazało się, że poszukiwany schował się w łazience przy zgaszonym świetle. Mężczyzna był poszukiwany jako podejrzany o dokonanie rozboju. Został przekazany śląskim policjantom.

W sobotni wieczór policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali wezwani do jednego z oświęcimskich marketów spożywczych w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży sklepowej.  Podczas legitymowania klienta, który linię kas przeszedł nie płacąc za butelkę wódki okazało się, że jest to 37 – letni mieszkaniec Jaworzna poszukiwany od kilku miesięcy przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia roku pozbawienia wolności za przestępstwa kryminalne.

Policjanci z Ogniwa  Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kętach w nocy z 14/15 lutego br. tuż po godzinie 1 patrolując ulicę Mickiewicza zauważyli leżącego przy jednym ze sklepów mężczyznę. Mundurowi natychmiast zatrzymali radiowóz i pospieszyli, aby udzielić mu pierwszej pomocy. Powodem dla którego mężczyzna pomimo panującego chłodu zasnął pod „gołym niebem” był stan nietrzeźwości. W nietrzeźwym policjanci rozpoznali poszukiwanego 37 – letniego mieszkańca Kęt. Został on zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Mężczyzna od kilku tygodni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad rodziną.

Wczoraj (15.02.2022) o godzinie 17 dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji podczas wykonywania czynności służbowych na terenie jednej z posesji w Oświęcimiu zatrzymali 72 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna od kilku dni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania.

Pięciu zatrzymanych zostało osadzonych w zakładach karnych natomiast 32 - latek z Bielska Białej wprost z policyjnej celi, na wniosek prokuratora,  decyzją Sądu trafił na trzy miesiące do aresztu śledczego. 

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.  

Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.

 

Powrót na górę strony