Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Interweniując w sprawie zakłócenia ciszy nocnej ujawnili nietrzeźwych rodziców

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, interweniowali wobec pijanych rodziców trójki malutkich dzieci. Karygodne zaniedbanie w opiece nad małoletnimi wyszło na jaw podczas interwencji związanej z zakłóceniem ciszy nocnej.

W nocy z 2/3 stycznia 2021 tuż  po godzinie 5.00 dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące zakłócenia ciszy nocnej przez mężczyznę siedzącego na ławce przed jednym z bloków na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu.

We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjanci szybko zlokalizowali sprawcę, który krzycząc zakłócał spoczynek nocny mieszkańcom osiedla. Okazał się nim nietrzeźwy 31 – letni mieszkaniec jednego z bloków.  Mundurowi po legitymowaniu odprowadzili mężczyznę do miejsca zamieszkania.  Drzwi mieszkania otworzyła nietrzeźwa kobieta. Policjanci szybko zorientowali się, że oprócz niej w mieszkaniu przebywają jeszcze jej małoletnie dzieci w wieku 2 i 7 lat oraz dwumiesięczny niemowlak.

Policjanci powiadomili 25 – latkę oraz jej męża, że znajdując się w stanie nietrzeźwości,  w sposób nieprawidłowy sprawowali opiekę, co mogło realnie zagrozić życiu lub zdrowiu tak małych dzieci.  Następnie funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które u ojca dzieci wykazało 2,70 promila alkoholu, natomiast u matki wykazało 2,20 promila alkoholu.

W związku z powyższym dzieci trafiły pod opiekę rodziny, natomiast wobec ich rodziców zostało wszczęte postępowanie, w związku z podejrzeniem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia małoletnich, nad którymi mieli obowiązek sprawowania opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wkrótce sprawą nietrzeźwych rodziców zajmie się również Sąd Wydział Rodzinny i Nieletnich, którego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji rodzinnej małoletnich i podjęcie dalszych decyzji opiekuńczych.

Powrót na górę strony