Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policja i Prokuratura skuteczni wobec przemocy w rodzinie

Nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór, takie środki zapobiegawcze decyzją prokuratora, zastosowano wobec 58-letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami.

Do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie (22.08.2020), gdy policjanci interweniowali w jednym z  mieszkań na Osiedlu  Chemików w Oświęcimiu w związku z awanturą domową. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nietrzeźwy brat uderzył ją, a następnie  groził śmiercią jej oraz rodzicom którymi się opiekowała. 

Mundurowi natychmiast  udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 56 – letnią zgłaszającą, jej rodziców oraz 58 – letniego nietrzeźwego agresora.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,60 promila alkoholu.

W trakcie prowadzonego postępowania  w niespełna dwie doby policjanci Wydziału Kryminalnego zebrali dowody świadczące, o tym że   58 – latek znęcał  fizycznie i psychicznie nad rodzicami, którzy obawiając się agresywnego syna kilkakrotnie spędzili noc poza domem.  Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu zostały  przedstawione zarzuty znęcania fizycznego i psychicznego.

24 sierpnia br. podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Mając na celu ochronę osób pokrzywdzonych przemocą prokurator zastosował wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór.

Za przestępstwo znęcania w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Powrót na górę strony