Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Chełmek. Sprawca znęcania z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazem zbliżania się oraz policyjnym dozorem.

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z komisariatu Policji  w Chełmku postawili zarzut znęcania się nad rodzicami  48 – letniemu mieszkańcowi gminy Chełmek. Śledczy chroniąc osoby pokrzywdzone przemocą  zastosowali wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi,  a także policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem (27.07.2020), gdy policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Chełmek,  w związku z awanturą domową. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego syn groził, a także wyzywał wulgaryzmami oboje rodziców.   Mundurowi błyskawicznie  udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 72  – letniego zgłaszającego, jego 69 – letnią żonę oraz ich syna będącego pod wpływem alkoholu.  Policjanci obezwładnili agresora, który trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W ciągu kilkunastu godzin policjanci zebrali dowody świadczące, o tym że  48 – latek od ponad roku znęcał  fizycznie i psychicznie nad rodzicami. Aby przeciwdziałać  przemocy domowej policjanci wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych.

W środę podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał  zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad rodziną. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Przypominamy  o wsparciu osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem - pamiętaj! Możesz otrzymać bezpłatną pomoc. W Małopolsce działa Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Lokalne Punkty Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem  w tym również w Oświęcimiu, prowadzone przez Krakowskie Forum Organizacji Społecznych – KraFOS. Działania na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem współfinansowane są ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.

Informacje na temat proponowanego wsparcia dla osób pokrzywdzonych przestępstwem znajdziesz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/potrzebujesz-pomocy/

oraz na stronie Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych /KraFOS/,   w ramach którego działa Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem: http://pokrzywdzeni.krafos.pl/

Powrót na górę strony