Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Zator. Areszt dla podejrzanego o znęcanie za naruszenie zakazu zbliżania się

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 19 – letniego mieszkańca gminy, który złamał zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad rodzicami i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

W niedzielę (22.062020) tuż po godz. 18, policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Zator w związku z awanturą, którą wszczął młody mężczyzna mający zakaz zbliżania się do rodziny. Policjanci zatrzymali 19 – letniego agresora, który trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.  

Środki zapobiegawcze w postaci:  nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór, zostały nałożone początkiem maja br. na podstawie zebranych przez zatorskich policjantów dowodów świadczących  o tym, że  19 – latek przez kilka miesięcy znęcał  fizycznie i psychicznie nad rodzicami.

W związku z ostatnim naruszeniem nałożonych zakazów policjanci wystąpili do prokuratora o zmianę środków zapobiegawczych  wobec przez podejrzanego. Dziś 19 – latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, a następnie trafił przed oblicze sędziego który zastosował  wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

 

Powrót na górę strony