Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Skuteczna walka z przemocą w rodzinie. Sprawca znęcania trafił do aresztu.

Oświęcimscy policjanci zatrzymali 42 – letniego mieszkańca gminy Osiek, podejrzanego o znęcanie się nad żoną i dziećmi. Dzięki zebranym przez funkcjonariuszy dowodom, wnioskowi prokuratora oraz decyzji  sędziego  domowy agresor wprost z sądowej sali trafił do aresztu śledczego.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek (25.05.2020), gdy policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Osiek,  w związku awanturą domową. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nietrzeźwy mąż uderzył ją i grozi jej śmiercią. Mundurowi błyskawicznie  udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 39 – letnią zgłaszającą, jej troje dzieci oraz nietrzeźwego 42 – letniego agresora.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu.

W trakcie prowadzonego postępowania, w niespełna dwie doby policjanci zebrali dowody świadczące, o tym że  42 – latek od blisko roku znęcał  fizycznie i psychicznie nad żoną i trojgiem dzieci. Na tej podstawie zostały mu przedstawione zarzuty znęcania.

W dniu 27 maja br. podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Następnie trafił przed oblicze sędziego, który przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury, wydając postanowienie o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Jeszcze tego samego dnia 42 – latek trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za przestępstwo znęcania w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony