Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Zator. Sprawca znęcania z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazem zbliżania się oraz policyjnym dozorem.

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z komisariatu Policji  w Zatorze postawili zarzut znęcania się nad rodziną  19 – letniemu mieszkańcowi gminy Zator. Śledczy zastosowali wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek (08.05.2020), gdy policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Zator,  w związku ze zgłoszoną awanturą domową. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej 19 – letni syn groził jej gdy odmówiła wydania mu pieniędzy. Mundurowi błyskawicznie  udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 48 – letnią zgłaszającą, która oświadczyła, że syn uciekł w chwili gdy usłyszał, że została wezwana Policja. Funkcjonariusze natychmiast wszczęli poszukiwania 19 – latka. Po kilkunastu minutach na jednej z ulic zauważyli mężczyznę pasującego do opisu, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu domowy agresor został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące, o tym że  19 – latek od kilku miesięcy znęcał  fizycznie i psychicznie nad rodzicami. W związku z powyższym, w piątkowe popołudnie   podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał  zarzut znęcania nad rodziną. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Przypominamy  o wsparciu osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem - pamiętaj! Możesz otrzymać bezpłatną pomoc. W Małopolsce działa Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Lokalne Punkty Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem  w tym również w Oświęcimiu, prowadzone przez Krakowskie Forum Organizacji Społecznych – KraFOS. Działania na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem współfinansowane są ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości. 
https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/potrzebujesz-pomocy/ 
http://www.krafos.pl/

 

Powrót na górę strony