Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zator. Policja, Prokuratura i Sąd bezwzględni w walce z przemocą domową. Kolejny sprawca znęcania trafił do aresztu.

Policjanci z  Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 46 – letniego mieszkańca Gminy Zator, podejrzanego o znęcanie się nad swoją żoną i małoletnią córką. Trzy dni później dzięki zebranym przez funkcjonariuszy dowodom, wnioskowi prokuratora oraz decyzji  sędziego  domowy agresor wprost z sądowej sali trafił do aresztu śledczego. 
 
W sobotni wieczór (30.03.2019) zatorscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia przez męża 48 – letniej mieszkanki Gminy Zator. Mundurowi błyskawicznie udali się pod wskazany adres. Nietrzeźwego domowego agresora przejęli z rąk jego kolegi, który obezwładnił go widząc jak uderzył najpierw żonę, a później 15- letnią córkę, która stanęła w obronie matki. 46 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zebrali dowody świadczące o tym , że mężczyzna od kilku lat stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej rodziny. Na tej podstawie został mu przedstawiony zarzut znęcania.  W związku z faktem,  iż podejrzany swoim zachowaniem zagrażał bezpieczeństwu żony i małoletniej córki, policjanci wystąpili do Prokuratury o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych.  Następnie prokurator zwrócił się do Sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec 46 – latka.  
 
W dniu 2 kwietnia br. podejrzany został doprowadzony przed oblicze sędziego, który orzekł wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia podejrzany trafił do jednego z aresztów śledczych.  
 
Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony