Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Oświęcim. Podejrzany o znęcanie z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania oraz policyjnym dozorem

Data publikacji 05.11.2020

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Oświęcimiu postawili zarzuty znęcania 49  – letniemu mieszkańcowi gminy Oświęcim. Aby chronić osoby pokrzywdzone przemocą, śledczy zastosowali wobec podejrzanego: nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór (01.11.2020). Tuż przed 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednej z podoświęcimskich miejscowości.  W związku z tym mundurowi niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 49 – letniego, nietrzeźwego mężczyznę. Jak się okazało wszczął on awanturę podczas której zaczął grozić swoim najbliższym, a także dopuścił się przemocy fizycznej wobec żony.  Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,70 promila alkoholu.

W ciągu doby policjanci zebrali dowody świadczące  o tym, że podejrzany od około sześciu lat stosował przemoc domową wobec żony oraz jej nastoletniego syna. W związku z tym 49 – latkowi został przedstawiony zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad rodziną.

W poniedziałek  podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony