Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Zarzuty dla sprawcy, który uderzył żonę i syna

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 39 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu uderzył żonę oraz syna. Sprawca dostał zarzut a rodzina objęta została procedurą Niebieskiej Karty.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu w nocy z 14/15 września 2022. Tuż po północy operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o awanturze domowej  do której doszło w jednym z oświęcimskich mieszkań. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. W mieszkaniu policjanci zastali 38–letnią obywatelkę Ukrainy ze śladami uderzenia na twarzy oraz jej 12-letniego syna, który również posiadał na twarzy ślad po uderzeniu. Z relacji poszkodowanej wynikało, że oboje z synem zostali uderzeni przez męża, a zarazem ojca małoletniego, który po zdarzeniu uciekł z mieszkania. Policjanci udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonym, a następnie przewieźli ich na badania do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W międzyczasie na terenie miasta zostały wszczęte poszukiwania 39–latka. Po kilkudziesięciu minutach mężczyzna został zatrzymany. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego. Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut uszkodzenia ciała żony i syna. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze. Rodzina została objęta procedurą Niebieska Karta, dzięki której pokrzywdzeni uzyskają pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej, natomiast sprawca zostanie objęty nadzorem dzielnicowego.

Za uszkodzenie ciała trwające nie dłużej niż 7 dni, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Apelujemy do mieszkańców o reagowanie, gdy za ścianą słychać  awanturę domową lub wołanie o pomoc.  Powiadomienie służb i ich szybka interwencja przyczyni się do pomocy pokrzywdzonym w ich trudnej rodzinnej sytuacji, a niejednokrotnie pozwoli na uniknięcie tragicznych zdarzeń.  Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować o zdarzeniu.

 

Powrót na górę strony