Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Oświęcim. Sprawca znęcania z zarzutami. Rodzina objęta procedurą Niebieskiej Karty.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji podczas interwencji domowej zatrzymali 68 – letniego sprawcę przemocy domowej. Podejrzanemu został przedstawiony zarzut znęcania psychicznego i fizycznego nad żoną. Rodzina została objęta procedurą Niebieska Karta.

W czwartek (10.03.2022) przed południem policjanci interweniowali w domu jednorodzinnym znajdującym się na terenie jednej z miejscowości w gminie Oświęcim,  gdzie zatrzymali nietrzeźwego  68 – latka agresywnie zachowującego się wobec swojej 65 – letniej żony. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu. W związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej mundurowi uruchomili procedurę Niebieska Karta. Dzięki tej procedurze  pokrzywdzona kobieta otrzyma pomoc i wsparcie specjalistów Zespołu – Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz dzielnicowego. .
Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego. W ciągu dwóch dni zebrali dowody świadczące o tym że 68 – latek od dwóch miesięcy znęca się psychicznie nad żoną, a podczas ostatniej awantury domowej uderzył ją. Na tej podstawie podejrzanemu został  postawiony zarzut znęcania psychicznego i fizycznego nad żoną.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
   
Nie czekaj. Przerwij przemoc.
Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej.  Pomocą służy wiele instytucji należy tylko zacząć działać pamiętając, że „siłą sprawcy jest strach ofiary”.

Swój apel o przerwanie przemocy policjanci kierują,  również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.
 
Jesteś osobą pokrzywdzoną uzyskasz wsparcie i pomoc.
Osoby pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach kryzysowych wsparcie i pomoc uzyskają w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej  w Oświęcimiu znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 139. Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo: telefon stacjonarny 33 476 01 03; telefon komórkowy 510 374 573;  adres e-mail: wsparcie@akcja.pl
 
Masz problem z opanowaniem agresji – weź udział w terapii i zmień swoje zachowanie wobec najbliższych.
 W każdej chwili sprawca przemocy może zmienić swoje życie zanim trafi do zakładu karnego. Jeśli potrzebuje  do tego porady specjalisty może zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 139, w którym prowadzone są programy dla osób mających problem z opanowaniem  agresywnego zachowania wobec innych. Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo: telefon stacjonarny 33 476 01 03; telefon komórkowy 510 374 573;  adres e-mail: wsparcie@akcja.pl

 

Powrót na górę strony