Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brzeszcze. Dwoje dzieci trafiło do Domu Dziecka z uwagi na nietrzeźwość matki

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Brzeszczach podczas interwencji domowej zatrzymali nietrzeźwą matkę dwójki małych dzieci. Maluchami zajęli się pracownicy Domu Dziecka, natomiast wobec ich matki wszczęto postępowanie karne.

Wczoraj (8.12.2021)  tuż przed 15 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednym z mieszkań na terenie Brzeszcz. Pod wskazany adres natychmiast pojechał jeden z patroli.  W mieszkaniu policjanci zastali nietrzeźwą 43 - latkę oraz jej 2 – letniego synka, a także nietrzeźwego 48 – letniego partnera kobiety. Badanie stanu trzeźwości matki oraz jej partnera wykazało u nich 2 promile alkoholu.

Podczas czynności policjanci ustalili, że kobieta ma jeszcze 6 – letnią córeczkę, która aktualnie przebywa w przedszkolu. W związku z powyższym na miejsce skierowano jeszcze jeden patrol oraz wezwano pracowników socjalnych. Jeden z policjantów razem z pracownikiem socjalnym udali się do przedszkola, z którego pracownik socjalny odebrał małoletnią.

W związku z ujawnionym zaniedbaniem opiekuńczym, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu tak małych dzieci policjanci o zdarzeniu powiadomili sędziego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich z Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Decyzją sędziego dzieci zostały powierzone pod opiekę pracowników jednego z Domów Dziecka.

 
Wobec 43  – letniej matki dzieci wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich nad którymi miała obowiązek opieki. 
 
Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego wobec swoich dzieci dopuściła się kobieta może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, policjanci odrębny wniosek przekażą do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzeszczach.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci

W przypadku podejrzenia, że dziecko doznaje krzywdy lub jest zaniedbywane, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach.  Wystarczy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem,  kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony