Przerwali przemoc

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policjanci wydali nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania wobec sprawcy przemocy domowej

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji  chroniąc osoby pokrzywdzone przemocą domową, wobec 33 – letniego mieszkańca Oświęcimia zastosowali nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z rodziną.

W środę (24.11.2021) tuż po godzinie 15 policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na Osiedlu Stare Stawy w Oświęcimiu w związku z awanturą domową, którą wszczął 33 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Pod wskazanym adresem policjanci zastali roztrzęsioną 24 – latkę, jej konkubenta oraz ich trzyletnie dziecko.

W związku z podejrzeniem, że w rodzinie dochodzi do przemocy domowej policjanci sporządzili Niebieską Kartę, a także wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej przez najbliższe 14 dni.

Odpowiedni nakaz 33 – latkowi został wręczony przez dzielnicowego wraz z informacją o ośrodkach w których może uzyskać tymczasowe schronienie. Następnie w obecności policjantów mężczyzna z miejsca zamieszkania zabrał jedynie przedmioty osobistego użytku.

Wobec mężczyzny podejrzewanego o popełnienie przestępstwa na szkodę rodziny policjanci Wydziału Kryminalnego wszczęli postępowanie na podstawie którego ustalone zostanie czy dopuścił się on przestępstwa znęcania nad rodziną.

Za przestępstwo znęcania nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej.  Pomocą służy wiele instytucji, należy tylko zacząć działać. Funkcjonariusze  kierują swój apel o przerwanie przemocy,  również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.  

Powrót na górę strony