Oświęcim. Wójt Gminy Oświęcim oraz Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu wręczyli podziękowania za wzorową postawę obywatelską
Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Piotr Dziekanowski oraz pan Mirosław Smolarek Wójt Gminy Oświęcim, wręczyli podziękowania za wzorową postawę obywatelską panu Łukaszowi Spyrka. Pan Łukasz oraz pan Wacław, który nie mógł wziąć udziału w spotkaniu, jako osoby cywilne, wspólnie z policjantami i strażakami, ratowali życie pary seniorów, znajdujących się w płonącym domu. Spotkanie odbyło się wczoraj (30.10.2025) w Urzędzie Gminy Oświęcim.
W swoich przemówieniach Komendant oraz Wójt, podziękowali panom Łukaszowi oraz panu Wacławowi, za błyskawiczną reakcję i ratowanie życia mieszkańcom gminy Oświęcim, działając z narażeniem życia własnego. Życzyli im sukcesów zawodowych oraz szczęścia i pomyślności w życiu osobistym.
Oprócz listów gratulacyjnych od Komendanta oraz Wójta pan Łukasz oraz towarzysząca mu narzeczona pani Katarzyna, odebrali upominek ufundowany przez Gminę Oświęcim. Upominek i listy gratulacyjne do Pana Wacława, nieobecnego na spotkaniu, zostaną dostarczone do jego miejsca zamieszkania.


