Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Zator. Dzięki właściwej postawie mieszkanek Zatora roztargniony mężczyzna odzyskał zagubione pieniądze

Na pochwałę za wzorową postawę obywatelską zasługują mieszkanki Zatora. Dwie dziewczynki znalazły banknoty zwinięte w rulon, które przekazały mamie jednej z nich. Kobieta niezwłocznie przekazała gotówkę do Komisariatu Policji w Zatorze, z którego odebrał ją właściciel.

do komisariatu Policji w Zatorze zgłosiła się mieszkanka Zatora. Kobieta przekazała policjantom plik banknotów informując, że chwilę wcześniej  pieniądze leżące na parkingu samochodowym znalazła jej 11 – letnia córka oraz jej o rok starsza koleżanka. Funkcjonariusze podziękowali kobiecie za prawidłową reakcję, a następnie zabezpieczyli gotówkę. 

Po kilkunastu minutach do komisariatu zgłosił się mieszkaniec gminy Zator informując, że najprawdopodobniej wsiadając do samochodu na parkingu sklepowym, zgubił pieniądze w  kwocie 6800zł. Policjanci przekazali zmartwionemu mężczyźnie, że pieniądze już znajdują się w komisariacie, ponieważ zostały znalezione przez dwie młode mieszkanki Zatora.

Podziękowania za prawidłową postawę obywatelka należą się Ninie, Juli oraz pani Barbarze – mamie Niny. Dzięki ich reakcji pieniądze szybko wróciły do właściciela.

Przypominamy, że  przywłaszczenie mienia jest karalne, a w przypadku mienia o wartości powyżej 800 zł jest już przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Osoba, która znalazła cudzą rzecz, zobowiązana jest do zwrócenia jej właścicielowi lub oddania do Biura Rzeczy Znalezionych.

 

Powrót na górę strony