Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Polanka Wielka. Mieszkańcy Polanki Wielkiej zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji z rąk mieszkańców Polanki Wielkiej, przejęli 56  – letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie znajdowały się blisko 3 promile alkoholu.
Do zdarzenia doszło wczoraj (08.05.2024)  na ulicy Długiej w Polance Wielkiej. Tuż przed godziną 21 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o pijanym kierowcy samochodu marki Nissan, który zatrzymał się przed jedną z posesji. Z relacji właścicieli posesji wynikało, że pojazd miał przebitą oponę, lecz gdy podeszli bliżej kierowca nagle ruszył. Zgłaszający widząc dziwne zachowanie kierowcy przekazali  numer rejestracyjny oraz kierunek, w którym odjechał. We wskazany rejon niezwłocznie pojechał policyjny patrol. W drodze na miejsce zdarzenia mundurowi otrzymali  kolejną informację, z której wynikało, że kierowca nissana został ujęty przez  sąsiada zgłaszającego. Policjanci przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 56 – letni mieszkaniec Osieka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,9 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu. W tym przypadku mężczyzna nie był jedynym właścicielem pojazdu, w związku z tym Sąd będzie orzekał o przepadku jego równowartości.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie
Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie należą się mieszkańcom Polanki Wielkiej, którzy powiadomili służby oraz ujęli nietrzeźwego kierowcę. Swoim zachowaniem wykazali się odwagą i troską o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Widzisz przestępstwo? Reaguj.
Nieracjonalne zachowanie kierowcy na drodze czy na parkingu zawsze powinno wzbudzić uwagę osób postronnych. W takich przypadkach wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Podczas dokonywania zgłoszenia należy podać operatorowi miejscowość,  ulicę, kierunek jazdy, a także markę i kolor pojazdu oraz w razie możliwości także jego numer rejestracyjny. Podejmując decyzję o ujęciu sprawcy przestępstwa należy mieć na względzie własne bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony