Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Powiat wadowicki. Ćwiczyli w firmie, a umiejętności wykorzystali udzielając pierwszej pomocy w zdarzeniu drogowym.

Dwaj mieszkańcy powiatu wadowickiego, wracając z pracy do domu, udzielili pierwszej pomocy uczestnikom kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Wieprz w powiecie wadowickim. Obaj panowie swoje umiejętności z pierwszej pomocy zdobywali w ramach Grupy Ratowniczej Protech z Zatora.

We wtorek (20.02.2024) tuż po godzinie 22 pracownicy jadąc ulicą Beskidzką w Wieprzu, zauważyli leżący na boku w przydrożnym rowie z wodą, samochód marki Renault. Mężczyźni natychmiast zatrzymali się na poboczu. Włączyli światła awaryjne, a następnie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy kierującej, którą okazała się mieszkanka gminy Zator oraz dwóm jej pasażerom. Opatrzyli rany, a następnie przekazali pod opiekę przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Po badaniach okazało się, że uczestnicy nie doznali poważniejszych obrażeń ciała, więc policjanci zdarzenie zakwalifikowali jako kolizja drogowa. Jej przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie drogowe, należą się panu Mateuszowi Kolber oraz panu Adamowi  Potempa, którzy jako ratownicy Grupy Ratowniczej Protech z Zatora, natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego. Panowie w ubiegłym roku uczestniczyli również w ćwiczeniach ze służbami ratowniczymi:  https://oswiecim.policja.gov.pl/kos/prewencja/dzi/39324,Zator-Cwiczenia-sluzb-na-terenie-firmy-Protech.html?search=40859074

Powrót na górę strony